Rozšiřování EET už po dvou vlnách zastavil verdikt Ústavního soudu, podle kterého systém kladl na podnikatele příliš velké povinnosti, přičemž řadu informací si stát může zjistit jinými způsoby.
Kdo chce projezdit prázdninové Česko bez obavy, že by neměl na zaplacení piva či obědu, tak vedle platební karty by měl mít i nemalý obnos v bankovkách v peněžence.
Debata o tom, že zrušení EET od ledna vládou Petra Fialy (ODS) přineslo opět rozmach plateb v hotovosti, se v současnosti rozjela na sociálních sítích.
Konfederace odborových svazů navrhuje k ozdravení státních financí zrušení navýšení paušálu pro živnostníky, stravenkového paušálu, změn u darovací daně či snížení odvodů u kratších úvazků.
Asi 15 procent hospod ukončilo v uplynulých čtyřech letech provoz, zjistil průzkum Plzeňského prazdroje. Majitelé dalších 17 procent o tom vážně uvažují.
Zrušení EET navrhl kabinet Petra Fialy (ODS), neboť způsob evidence označil za zbytečnou zátěž jak pro podnikatele, tak pro stát kvůli nákladům na správu evidence.
Zrušit EET bez analýz dopadů jenom kvůli tomu, že to udělal Babiš, byla podle Prokopa chyba. Uvedl také, že šedou ekonomiku může podpořit i to, že jsou lidé motivováni spíše k pracím na dohody.
Pro zrušení EET hlasovalo 92 ze 142 přítomných poslanců. Pro zrušení byli poslanci vládní koalice a přidali se k nim i poslanci SPD. Klub ANO hlasoval proti zrušení EET.
Proti úplnému zrušení EET se staví opoziční hnutí ANO. Trvá na tom, že projekt vynesl státu víc peněz. Váda ale tvrdí, že představuje jen zátěž pro podnikatele, a přínosy EET pro stát zpochybňuje.
„Mnoho podnikatelů díky tomu postoupilo do oboru třeba pohostinství, protože viděli, že ty podmínky jsou férové,“ říká místopředseda Sněmovny a hnutí ANO Karel Havlíček.
Ke zvýšení popularity nepopulárního opatření vznikla poněkud fraškovitá účtenková loterie, dodatečně označená Nejvyšším kontrolním úřadem za spíš nadbytečnou.
Slovensko si chce posvítit na restauratéry, kteří obcházejí elektronickou evidenci tržeb. S dodržováním pravidel by měli pomáhat přímo zákazníci. Stát za ně na oplátku zaplatí část útraty.
Vláda připravuje zrušení EET. Přinesl tento projekt podnikatelům výhody? A jak ho lze hodnotit? Poslechněte si diskuzi v audiozáznamu Českého rozhlasu Plus.
Rýsuje se v Praze společné vládnutí koalice Spolu a hnutí ANO? Jak dlouho ještě povolební vyjednávání v metropoli potrvají? A proč poslancům hnutí ANO tolik vadí snaha vládní koalice zrušit EET?
Poslankyně Jana Mráčková Vildumetzová tvrdí, že vláda dělá špatný krok, když se snaží prosadit novelu o snížení zdravotních plateb státu za děti, studenty nebo nezaměstnané.
V Čechách je deset milionů lidí a třicet tisíc restaurací. V Anglii šedesát milionů lidí a padesát tisíc restaurací. To je obrovský nepoměr, říká Kastner.
Restaurace přechází zpět na hotovost, informuje deník E15. A o úvěrové portfolio české Sberbank nikdo podle Lidových novin nestojí. Více se dozvíte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.
Ministerstvo tak zaplatilo zbytečně 14 milionů korun. Aktivních hráčů loterie bylo podle Nejvyššího kontrolního v průměru 372 000 měsíčně, přičemž jejich počet se každoročně snižoval.
Elektronická evidence tržeb by měla skončit ke konci letošního roku. Poslanci v pátek v prvním čtení po zhruba osmihodinové debatě podpořili vládní návrh, který ji bez náhrady ruší.
V rámci EET finanční úřady zaplavovaly nekonečné proudy údajů o tržbách, které ale byly neúplné a nepřehledné. Navíc ani přes digitalizaci neubylo osobních kontrol v provozovnách.
Existují takové věci, jako jsou důchody, přídavky na děti a také benzín. S jistou mírou nadsázky by se daly označit za posvátné. Musí být dostupné každému, kdo je potřebuje.
Elektronická evidence tržeb začala platit 1. prosince 2016 pro restaurace a ubytovací zařízení. Od března 2017 byla povinná pro podnikatele ve velkoobchodu a maloobchodu.