Vstupenky na tyto dvouhodinové digitální detoxy bývají vyprodané. Vyprodaný byl i večírek v polovině února, kterého se zúčastnilo přes 150 většinou mladých lidí ve věku od 20 do 35 let.
„Tenhle chlápek dělá problematické věci, zbavil se funkce ověřování faktů. Ohrožuje už tak moc ohrožené lidi,“ kritizuje Jesse Eisenberg Marka Zuckerberga, kterého hrál ve filmu Sociální síť.
Dohledem nad případným prodejem amerických aktivit TikToku Trump pověřil viceprezidenta J.D. Vance a poradce pro národní bezpečnost Michaela Waltze, uvedly zdroje serveru Punchbowl News.
Podobný byznys už média odhalila u firmy Betcademy mladého podnikatele Toma Kavtičnika. Stejně jako tehdy, i nyní hrají prim zřejmě upravované tikety a snaha zbohatnout na úkor důvěřivců.
Je jim přibližně mezi 13 a 28 lety, tvoří 16 procent populace a jsou budoucností české armády. Jak je do uniformy nalákat a jak s nimi komunikovat, tento týden řešili armádní velitelé.
„Mám pocit, že většina politiků je něco jako prázdná skořápka,“ hodnotí filozof a profesor Filozofické fakulty Univerzity Karlovy Miroslav Petříček v pořadu Osobnost Plus.
„Je to těžko uchopitelné, když i vládní politici běžně vysílají humorná videa právě na čínském TikToku,“ říká v pořadu Jak to vidí… expertka na komunikaci Denisa Hejlová.
Nejméně dva lidé během noci na pátek přišli o život a další dva utrpěli zranění při náletu ruských dronů na Kyjevskou oblast, uvedl na sociální síti úřadující šéf oblastní správy Mykola Kalašnyk.
USA od 19. ledna zakázaly TikTok. Stojí za tím obavy o to, jak čínská sociální síť nakládá s daty amerických uživatelů. Jejich sběr a využívání však samy americké zákony příliš dobře neošetřují.
Factcheckeři mohli navrhovat, aby například Facebook označoval některé příspěvky jako nepravdivé, přidával k nim texty uvádějící je na pravou míru a snižoval jejich dosah.
Čínská sociální síť TikTok začala obnovovat své služby ve Spojených státech. Reaguje tak na prohlášení zvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa, že vydá nařízení, které umožní fungování TikToku.
Douyin, jako čínská verze TikToku, je cenzurovaná aplikace propagující politiku komunistické strany. Zároveň ale dětské uživatele chrání víc než TikTok.
„Politické strany budou cílit na pudový strach, který může radikalizovat starší lidi a vést je k tomu, aby přestali věřit institucím,“ varuje Eva Klusová, výzkumná analytička Akademie věd.
Stále víc českých politiků se objevuje na sociální síti TikTok. A to přesto, že před jejím používáním dál varuje Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost.
„Kongres rozhodl, že odprodej je nezbytný k řešení jeho dobře podložených obav o národní bezpečnost, které se týkají postupů společnosti TikTok při shromažďování údajů,“ napsal soud k rozsudku.
Jmenuje se Siao-chung-šu, doslova „Malá červená knížka“, Američané jí ale zjednodušeně začali říkat RedNote. Je to jedna z nejpoužívanějších sociálních sítí v Číně se třemi sty miliony uživatelů.
Když jsme na uvedené telefonní číslo zavolali, dovolali jsme se do Izraele, do údajné kanceláře jiné nadace. Shodný telefon se nám pak podařilo vypátrat i v případě dalších dvou podezřelých nadací.
„Pokud je něco jasně nepravdivé, jasně manipulativní nebo je to nějaký deepfake, tak komunita se k tomu často dostane pozdě a mezi tím to viděly stovky tisíc i milion lidí,“ říká Gongala.
Rodiče budou mít možnost skrz aplikaci nastavit, kolik času bude jejich dítě trávit na sociálních sítích. Čas strávený na sociálních sítích půjde nastavit na 1 až 4 hodiny.
Oxfordská univerzita jako letošní slovo roku vybrala brain rot (rozklad mozku). Označuje ne zrovna smysluplný obsah na internetu i to, co se s námi asi děje, když ho konzumujeme příliš
Řeholní sestra Lamiya Jalilová se kvůli své víře přestěhovala z hlavního města Ázerbájdžánu Baku na Slovensko. Nyní působí na sociálních sítích a snaží se bořit stereotypy o řeholních sestrách.
Zvolený americký prezident Donald Trump vyzval Nejvyšší soud Spojených států k pozastavení zákona ohledně TikToku. Trump uvedl, že soud by mu měl poskytnout čas, aby nalezl „politické řešení“ sporu.
„Problém je férovost voleb, a ta byla vážně narušená ve prospěch jednoho kandidáta,“ říká o situaci po rumunských prezidentských volbách mediální analytik a vysokoškolský pedagog Josef Šlerka.
„Dospívající nemají většinou zájem o velké otevřené sociální sítě jako Facebook a Instagram. Ale snaží se uzavírat do menších komunit,“ říká Michaela Slussareff.
„Mít svoje bydlení a cestovat přes celý svět a nebýt omezovaný hranicemi našeho státu. To pro mě znamená svoboda,“ říká v rámci cyklu Narozeni do svobody Radek Pospíšil.