Americká gymnastická hvězda Simone Bilesová se na hrách v Paříži přidala ke kritikům stravování v olympijské vesnici. Jídlo je podle ní až příliš zdravé. Uvedla to agentura Reuters.
Vláda zákaz vydala v reakci na dlouhodobé stížnosti výrobců z masného průmyslu, podle kterých bylo označování rostlinných výrobků jako třeba veganský steak matoucí pro spotřebitele.
„Tělo má za sebou většinou velký výkon a potřebovalo by dosytit kvalitními živinami, tak dostává něco, co není vhodné,“ hovoří Kunčířová o zlozvyku, kdy mladí sportovci vyhledávají rychlé občerstvení.
Vůbec první vegetariánská restaurace v Čechách vznikla na konci 19. století ve Varnsdorfu a Pražané mohli podobný podnik navštívit poprvé roku 1898 v Konviktské ulici.
„Začala drahota, všechno začalo jít nahoru, platy zůstaly stejné. Pro mě by to znamenalo, že bychom nic neušetřili, kdybychom neměli zaplacené obědy,“ vysvětluje samoživitelka Barbora.
„Téměř tři čtvrtiny obyvatel Česka trpí nadváhou nebo obezitou, kondicí, která je z velké části spojena s nevhodným stravováním. Míra obezity v Česku roste a přesahuje už 19 procent,“ říká doktorka.
Vědci zjistili, že výroba jídla pro velké masojedlíky, tedy osoby, které snědí 100 a více gramů masa denně, uvolní přes deset kilogramů skleníkových plynů denně.
„Velká část z toho, co se říká o jídle, je přinejmenším zavádějící, přinejhorším se pak jedná přímo o lži, které jsou často zdraví nebezpečné,“ píše ve své knize oceňovaný britský vědec Tim Spector.
Cílem je studie o tom, jak tělo reaguje, jaké jsou varianty individuálních reakcí na výživu. Výzkumný projekt míří k personalizované výživě, vhodné pro konkrétního člověka, „ušité na míru“.
Jaké jsou nejnovější trendy v oblasti stravování? A proč je pro organismus přínosný suchý únor? Nejenom o přerušovaném hladovění mluvil odborník na výživu Pavel Suchánek.
Fanoušci fotbalového šampionátu v Kataru si stěžují na možnosti stravování. Kolem stadionů jsou stánky s drahým občerstvením. V Dauhá se dá ale najíst za méně rijálů, než kolik stojí na stadionu kafe.
Zdravé stravovací návyky podle nutriční terapeutky Hrnčířové znamenají, že člověk o tom, co jí, nemusí moc přemýšlet. „Protože si automaticky vybere to, co je pro něj vhodné a zdravé.“
Kauza je z velké části jen humorným rozptýlením, do určité míry však potvrzuje, že má Adams čas od času tendenci ve svých vyjádřeních ohýbat skutečnost, píše list The New York Times.
„Dnes místo sběru nebo lovu zaparkujeme na parkovišti před hypermarketem, vezmeme si košík, o který se opřeme, objedeme regály a máme hromadu vysoce kalorických potravin,“ říká Petr.
U stolu může být podle Havlíčka buď jen jeden strávník, případně u dlouhých stolů musejí být mezi lidmi rozestupy dva metry nebo mechanické přepážky, které brání šíření kapének.
Sobotní tisk se zabývá šířením invazivního druhu rostliny Českem, problémy závodních jídelen, kterým ubývají strávníci i toho, že se v Česku nadměrně množí kočky, které žijí venku.
Organismus potřebuje asi 30 minut na to, aby zaznamenal, že už nemá hlad. To vše se děje prostřednictvím hormonů v tenkém střevě, které se aktivují a posílají signál do mozku.
3:25
Praha||Pavel Maurer|Vaření a jídlo|Gastroglosa Pavla Maurera
V září se děti nevracejí jen do školních lavic, ale taky do školních jídelen. Většina z nás si ale pamatuje, že úroveň tamního stravování není nijak vysoká. V posledních letech se to ale mění.
Návrh ministerstva školství počítá s tím, že obědy zdarma by dostávaly děti z veřejných mateřských škol a základních škol z rodin, které pobírají dětské přídavky. Týkal by se zhruba 170 tisíc dětí.
Kdybychom se o sebe dobře starali, zdravě jedli, nekouřili a hýbali se, tak dokážeme těm nejběžnějším nemocem zabránit, říká specialistka na zdravotní prevenci a výživu Margit Slimáková.
Deník Právo varuje, že Česko zaplavují smrtelné drogy z Číny. A regionální Deník se zabývá krachujícími venkovskými obchody. Více se dozvíte v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.
Každý pátý školák v Česku tloustne. Hlavním důvodem je málo pohybu a vysedávání u počítače. Lékaři navíc varují, že problém se v dospělosti ještě zhorší.
Deset tisíc dětí ze sociálně slabých rodin bude moct jíst od září ve školách zdarma. Projekt Obědy do škol pokračuje třetím rokem. Cílem je zajistit dětem z nemajetných rodin školní oběd.
Ostrava, Olomouc, Jihlava - v těchto městech se koncem prosince najedli strávníci v restauracích za méně než sto korun. Všude jinde po republice si lidé musí připlatit. Vyplývá to z dat společnosti Edenred, která vydává stravenky.