Na webu Stezky Českem přibyla nová záložka „pro školy“. Zde jsou v podstatě kompletně vymyšlené vícedenní turistické trasy uzpůsobené pro skupiny dětí – ne nutně jenom školy.
Místo, kde se dá složit batoh a vybalit řízek na svačinu. Lesníci v Pardubickém kraji postavili první nouzové útulny. Dřevěné domky kopírují dálkové turistické trasy.
Japonské město Otaru zavedlo na oblíbených místech policejní hlídky. Policisté mají dohlížet na turisty, kteří často riskují ve snaze pořídit dokonalou fotku.
Nově zájemci o výstup zaplatí 15 000 dolarů (362 tisíc Kč). Navýšení cen platí i pro povolenky v méně turisticky oblíbených obdobích, od září do listopadu a od prosince do února.
Podle zjištění Radiožurnálu ministerstvo pro místní rozvoj chystá pokračování programu, který pomáhá rozhýbat turistický ruch v záplavami postižených oblastech.
Provozovatel Ivo Kobos říká, že úspěch tkví nejen ve skvělém jídle, ale i v okolní přírodě. „Lidi chtějí utéct z městského ruchu a podívat se na něco jiného. Příroda je 50 procent úspěchu,“ dodává.
Například čtyřčlenná rodina může za týdenní dovolenou díky slevovým voucherům ušetřit přes 8000. Vláda tak chce podpořit penziony a hotely, které po povodních trápí nedostatek návštěvníků.
EPU je nová turistická aplikace, se kterou se lidé můžou podívat do méně turisticky navštěvovaných oblastí. „Musíme něco udělat, aby se problém overturismu reguloval,“ říká autor aplikace.
Velryby ve Francouzské Polynésii jsou pod rostoucím náporem turistů. Polynéská vláda bude zpřísňovat opatření spojená s provozem velrybí turistiky. Podle některých však nejsou dostačující.
Stavba je původním hradem inspirovaná jen navenek – kruhový val je sice pobitý dřevem, pod ním je ale moderní betonová kostra, která v sobě ukrývá muzeum a malé bistro.
Na každou přeplněnou turistickou lokalitu v Evropě připadá po celém světě spousta míst, která potřebují více návštěvníků. To je po protestech proti nadměrnému turismu z letošního léta dobrá zpráva.
Sítě chrání zejména vzácné alpínské trávníky. Zpravidla se odstraňují až po státních svátcích v září a říjnu, kdy Sněžka v případě vhodného počasí čelí návalu turistů.
Na počátku srpna poptávku podpořilo i silné zemětřesení, které způsobilo panické nakupování. Na loňskou sklizeň rýže pak měla negativní dopad vlna veder. Ta zhoršila kvalitu i množství úrody.
Radní pro cestovní ruch Onorato zmínil možnost zavedení časově omezeného přístupu k památce. Vstup by byl pro obyvatele italské metropole zdarma, zatímco turisté by zaplatili symbolické jedno euro.
Podle ministerstva zemědělství, lesnictví a rybolovu klesly v červnu zásoby rýže v soukromém sektoru na 1,56 milionu tun. To je zatím nejméně od roku 1999 a o 20 % méně než minulý rok.
„Trendem začíná být, že lidé přijedou třeba jen na jeden den a zase jedou pryč. Doba, kdy se ubytovávali na pět a více dní, je dávno pryč,“ potvrzuje předseda Turistického spolku Lipenska Jiří Mánek.
V českých ubytovacích zařízení přibylo zahraničních hostů, ale ubylo domácích. Celkově jich využilo služeb o 3,3 procenta více než vloni, uvedl Český statistický úřad.
Sazba by se podle nové vládní úpravy odvíjela od ceny ubytování. Při ceně pod 100 eur by daň činila pět eur, u nejdražších pobytů s cenou nad 750 eur by mohla činit až 25 eur.
Vznik videí odráží návrat zahraničních cestovatelů do Číny poté, co se země na tři roky izolovala během pandemie covidu-19. Pro Čínu však videa znamenají víc než jen podporu ekonomiky.
Aleš Pangrác, bývalý manažer agentury CzechTourism, ve středu soudu vysvětloval, proč podle něj nemohl manipulovat zakázkami. Dva z celkově dvanácti obžalovaných však vinu přiznali.