Když v roce 2021 navštívil papež František Slovensko, jeho návštěva probíhala za zvláštních okolností. Během jeho pobytu ho doprovázela tehdejší prezidentka Zuzana Čaputová.
Příběh Madlenky, který přivedl do registru dárců kostní dřeně sedm a půl tisíce lidí, je jen poslední z mnoha předchozích příběhů, svědčících o tom, že empatie má snad přece jen naději vyhrát.
Jestli něco vyzařuje ze zbylých Pirátů, je to bezradnost a skomírání nadějí. Mrákotný stav strany jakoby upomínal na skladbu Boba Dylana, v níž zpívá: Ještě není tma, ale stmívá se.
Jakkoli se to nemusí líbit vládní koalici či mnoha občanům, pojem parlament vznikl z francouzského slovesa parler, čili mluvit. Nejde tak vyčítat opozičním vůdcům, že chodí do Sněmovny a mluví.
Po faktickém stahování USA z Evropy a jejich snaze o co nejmenším angažmá v ukrajinském konfliktu, by právě Francie na sebe mohla vzít roli vůdčí evropské síly.
Vládní koalice hodlá zpřísnit azylovou a migrační legislativu, aby tím odradila potenciální nelegální uprchlíky. Opozice ji kritizuje, že jde o snahu skrytě prosadit migrační pakt EU.
Je paradoxem, že česká muniční iniciativa, která je z hlediska svého mezinárodního uznání unikátem v novodobých dějinách Česka, má kořeny v dobách temného komunismu.
Aby měli občané o politické strany zájem, potřebují vidět a slyšet, že se kolem nich něco děje. Dvojnásob je to užitečné v době, kdy už myslíme na volby, avšak programy partaje dosud nepředstavily.
Pokud je ve slovenské politice někdo, kdo připomíná perpetum mobile, tak je to Slovenská národní strana. Neuplyne týden, aby toto uskupení nepřišlo s nějakým novým absurdním nápadem.
Babiš zaujímá k tažení Trumpa poněkud ambivalentní postoj. Po jeho zvolení nadšeně vykřikoval, že program ANO je totožný s programem Trumpa a on je nejlepší řešení pro Evropu a celý svět.
Svůj náhlý obrat připsal americký prezident na vrub svým věrným, kteří prý začali „tak trochu vybočovat z řady, byli maličko rozčilení a měli trošinku strach“.
Nedávné ruské zavraždění osmnácti lidí v ukrajinském Kryvém Rihu, a to včetně devíti dětí na hřišti, vyvolalo ohlas nejen na Ukrajině, ale na celém světě.
Donald Trump a jeho lidé nastoupili na horskou dráhu a řítí se směrem, který neočekávali ani mnozí republikánští příznivci – a už vůbec ne západní civilizační okruh.
Smrt vždy obrátí pozornost na život, který obvykle nemáme v průběhu žití čas vůbec sledovat a kterého ukončení si často ani nepřipouštíme. Výjimkou není ani smrt 29leté zpěvačky Anny Slováčkové.
Pro část lidí se dohody za pár korun stanou zbytečně složitými – ne každý je připraven na srážku s dotazníkem státní správy, byť je podle svých tvůrců jednoduchý a přehledný.
Kousek od rusko-litevských hranic otevřela Spolková republika svoji první stálou zahraniční vojenskou základnu od druhé světové války. Zatímco v Polsku to budí obavy, Česko vůči zbrojení výhrady nemá.
Kateřina Konečná, která vede do voleb uskupení Stačilo!, nabízí program změny, na kterou prý „nikdo neměl odvahu“. Cudně nedodává, že tu odvahu neměl nikdo od Listopadu 1989.
Podle průzkumu se 34 procent Rusů domnívá, že použití jaderných zbraní v případě války s Ukrajinou by mohlo být oprávněné. Propagandu, která nešetří ani Západ, glosuje Alexandr Mitrofanov.
Na jednom z videí Andreje Babiše vidíme předsedu ANO, jak ve zpomaleném záběru za doprovodu současného hudebního podkresu kráčí ulicí, oblečen v mikině s nápisem Lowkey ALPHA.