Čína částečně uvolňuje proticovidová opatření. V Šen-čenu nově budou moci lidé do parku bez testu

Čínská města dál postupně uvolňují velmi přísná opatření proti šíření covidu-19, i když počty případů v zemi se stále pohybují kolem rekordních hodnot. Průmyslové velkoměsto Šen-čen na jihu Číny v sobotu oznámilo, že lidé už nebudou potřebovat ve veřejné dopravě osvědčení o negativním testu na koronavirus, od pondělí už nebudou ve veřejné dopravě testy potřeba ani v Pekingu. Informovala o tom agentura AP.

Peking Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Testování v Číně

Čína po protestech proti koronavirovým opatřením mění svá vyjádření ohledně závažnosti covidu-19 a uvolňuje některé restrikce, přestože se denní přírůstky nově nakažených stále pohybují kolem rekordních hodnot. | Foto: CFOTO/Sipa USA | Zdroj: Reuters

Za poslední den v Číně přibylo přes 33 tisíc případů nákazy virem SARS-CoV-2, z toho přes 29 tisíc bezpříznakových. Jde o jednu z nejvyšších denních bilancí od začátku pandemie, ale v zemi s 1,4 miliardou obyvatel je to relativně velmi nízké číslo.

Čína však stále zastává politiku nulové tolerance a zavádí restrikce hned poté, co se objeví první nakažení.

Čína mění postoje k přísným restrikcím. Náš boj proti pandemii je v nové fázi, řekla vicepremiérka

Číst článek

Úřady začaly přísná pravidla uvolňovat poté, co minulý víkend v zemi propukly nevídané protesty namířené právě proti tvrdým protiepidemickým opatřením. Demonstrace vyvolal nedávný požár v metropoli Ujgurské autonomní oblasti Sin-ťiang, který si vyžádal deset obětí.

Objevily se totiž informace, že kvůli protipandemickým pravidlům se lidé v Urumči nemohli dostat z hořící budovy a záchranáři zase nemohli k nim.

V Šen-čenu lidé nově nepotřebují negativní test ani pro vstup do parků nebo lékáren. V Pekingu zůstávají testy povinné například při návštěvě nákupních center.

V předchozích dnech oznámily zmírnění restrikcí například města Čcheng-tu, Tchien-ťin nebo Čchung-čching.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme