Sotva skončila stávka zaměstnanců soudů, začaly další protesty v české justici, tentokrát na státních zastupitelstvích v Praze. Stávka potrvá do úterý.
Nejvíce se to projevilo po této neděli, kdy Nejvyšší soud publikoval své poslední rozhodnutí, podle kterého má ministr spravedlnosti Jariv Levin zahájit proces volby předsedy Nejvyššího soudu.
Stávka má zvýšit tlak na premiéra Benjamina Netanjahua, podpořil ji i lídr opozice Jair Lapid. Část protestujících se již v neděli shromáždila před parlamentem, kde zasedl bezpečnostní kabinet.
Protesty v zemi začaly v červnu požadavkem studentů na zrušení systému kvót, který přiděloval 30 procent pracovních míst ve státní správě příbuzným veteránů, kteří vybojovali nezávislost země.
Krále vítaly davy lidí při jeho příjezdu na southportskou radnici, k níž lidé pokládali květiny a plyšové hračky na počest ubodaných dětí. Útok vyvolal v Británii nejhorší nepokoje za více než 10 let.
Lékařka byla nalezena mrtvá na zakrvácené matraci. Uložila se ke krátkému spánku na koberci v přednáškovém sále poté, co pracovala téměř 20 hodin z 36hodinové směny,
Trojice slovenských vládních stran ve společném prohlášení tvrdí, že lidé skandovali štvavá hesla a že za případný další útok na představitele vládní koalice bude nést odpovědnost politická opozice.
Výtržnosti v Británii odstartovala zpráva, podle které měl syrský azylant zavraždit tři děti. Později se ukázalo, že k vraždě došlo, ale pachatelem byl britský rodák rwandského původu.
Několik dní poté, co se Sunderlandem na severovýchodě Anglie prohnal rozzuřený dav, se lidé v tomto průmyslovém přístavním městě snaží pochopit, co se stalo
Nedělní protesty si vyžádaly nejméně 95 obětí. Úřady po nich vyhlásily v zemi zákaz vycházení a zablokovaly přístup k internetu. Demonstranti ale navzdory tomu vyšli v pondělí do ulic metropole znovu.
Demonstrace reagovaly na nepravdivé informace na sociálních sítích, podle nichž útočil imigrant a muslim. Podezřelý se však podle policie narodil ve velšském Cardiffu a s islámem nemá nic společného.
Ústřední komise ve Venezuele vyhlásila Nicoláse Madura jako vítěze prezidentských voleb. Výsledky voleb opozice odmítla, zpochybňuje je také řada zemí.
Studentské hnutí, které za demonstracemi stojí, v pondělí na 48 hodin protesty přerušilo a jeho vůdce prohlásil, že nechce reformy „za cenu takového krveprolití“.
Tisíce žen opět demonstrovaly v největším brazilském městě Sao Paulu proti návrhu zákona, podle něhož by byl potrat od 22. týdne považován za vraždu, a to i v případě znásilnění.
Prezidentské veto se poslancům zřejmě přehlasovat podaří. Gruzínská hlava státu Salome Zurabišviliová o zákonu už dříve uvedla, že podkopává cestu její země do Evropské unie.
Proti zákonu v Tbilisi v posledních týdnech demonstrovaly desetitisíce Gruzínců jako proti „ruskému zákonu“. Odpůrci jej pokládají za známku obratu Tbilisi od Evropské unie k Rusku.
Mnozí lidé mají tendenci zahrnovat všechny současné občany Ruské federace, kteří emigrovali a žijí mimo jiné i v Česku, do stejné kategorie skrytých či otevřených příznivců Putinova režimu.
Odložením plánovaného protestu chtějí zemědělci uklidnit situaci a vytvořit prostor pro jednání, uvedl prezident Agrární komory České republiky, podle kterého výhrady zemědělců nadále trvají.
Gruzínci se naštvali. Chtějí do Evropské unie a politici jim prý házejí klacky pod nohy. Teď nově parlamentem prošel takzvaný ruský zákon. V čem spočívá?
Francouzská vláda oznámila, že na ostrově v souvislosti s nepokoji zavede na nejméně 12 dní výjimečný stav. Paříž už dříve na své zámořské území vyslala stovky policistů a hodlá tam nasadit i vojáky.