Jeden mrtvý a další dva zranění v Bělgorodu. Ruské úřady hlásí zničení 38 ukrajinských dronů

Jeden člověk zemřel a další dva jsou zranění po ukrajinském útoku na ruské město Bělgorod, uvedl na sítích gubernátor oblasti. Z okolí bývá podle ukrajinských médií ostřelován Charkov. Útoku ukrajinských dronů čelila i Rostovská oblast na jihozápadě Ruska, protivzdušná obrana z nich desítky zničila. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj mezitím na sociálních sítích uvedl, že pondělní ruský útok si vyžádal 37 obětí a 170 raněných.

Kyjev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Škody po ostřelování v ruském Bělgorodu (fotografie z 21. března 2024)

Škody po ostřelování v ruském Bělgorodu (fotografie z 21. března 2024) | Foto: Governor of Belgorod Region/Vyacheslav Gladkov/Telegram | Zdroj: Reuters

Ruská protivzdušná obrana zničila přes 30 dronů, které Ukrajina vypustila v noci, uvedlo v úterý ruské ministerstvo obrany. Ruská obrana zničila tři drony nad Bělgorodskou oblastí, sedm dronů nad Kurskou oblastí, dva nad Voroněžskou, 21 bezpilotních letounů nad Rostovskou a pět dronů nad Astrachaňskou oblastí, upřesnilo ministerstvo.

Drony v Rostovské oblasti zapálily dva transformátory v rozvodně elektrické sítě, na místě zasahují hasiči, uvedl gubernátor Rostovské oblasti Vasilij Golubjev na sociální síti.

„Síly protivzdušné obrany pokračují v odrážení útoku bezpilotních letounů. Informace se upřesňují,“ napsal gubernátor regionu sousedícího s Ukrajinou, která se již déle než dva roky brání ruské agresi.

Ruský útok na Ukrajinu si vyžádal 36 obětí. Zelenskyj slibuje odplatu za zásah dětské nemocnice

Číst článek

Hoří rozvodna ve vsi Generalskoje. Místní obyvatelé před tím slyšeli zvuk dronu a následoval výbuch, uvedl zpravodajský kanál Ostorožno, novosti. „Všechno hoří. Právě to trefili,“ uvedl očitý svědek.

Terčem náletu dronů se stala i Volgogradská oblast, kde trosky sestřelených dronů způsobily požár v rozvodně ve městě Frolovo a také ve skladě pohonných hmot ve městě Kalač na Donu, napsal na svém webu list Kommersant.

V prvním případě se plameny už podařilo uhasit, ve druhém hasiči s ohněm ráno ještě bojovali. Na sklad pohonných hmot podle zpravodajského kanálu Mash zaútočilo přinejmenším pět dronů, podle kanálu Shot zaznělo nejméně deset výbuchů.

Ukrajinci provedli útok také na Bělgorodskou oblast. Jeden místní obyvatel byl zabit a další dva raněni. „Nad Bělgorodem naše protivzdušná obrana sestřelila několik vzdušných cílů na příletech k městu. K velkému žalu utrpěným zraněním podlehl jeden člověk,“ napsal gubernátor oblasti Vjačeslav Gladkov. O několik hodin dříve napsal, že tři mrtvé si vyžádalo ukrajinské ostřelování pohraniční vsi Nikolskoje.

Později gubernátor informoval o dalším zraněném při ukrajinském ostřelování vsi Novaja Tavolžanka. Toto ostřelování podle gubernátora také připravilo část pohraničního města Šebekino o elektřinu. Bez proudu se ocitli i obyvatelé části města Grajvoron a sedmi vsí v okolí.

Překazili jsme Ukrajině pokus o krádež strategického bombardéru, tvrdí Rusko

Číst článek

Kyjev se zdržuje oficiálních vyjádření k útokům na ruském území. Moskva od počátku války tvrdí, že neútočí na civilisty a na civilní cíle, avšak OSN mezitím ověřila a potvrdila, že od vpádu ruských vojsk na Ukrajinu přišly o život tisíce civilistů, včetně stovek dětí.

Pondělní útok na Ukrajinu, při kterém byla v Kyjevě zasažena i největší dětská nemocnice na Ukrajině, si vyžádal nejméně 37 životů, včetně tří dětí, a 170 raněných, včetně 13 dětí, upřesnil na sociální síti během noci prezident Volodymyr Zelenskyj.

„Pouhé znepokojení nezastaví teror. Soucit není zbraň. Je nutné sestřelovat ruské rakety. Je nutné ničit ruské bojové letectvo tam, kde má základny. Jsou nezbytné silné kroky, které nezanechají žádný deficit bezpečnosti,“ vyzval v předvečer summitu NATO šéf ukrajinského státu, který opakovaně vybízí západní spojence, aby Ukrajině dodali zbraně s dlouhým doletem.

ano, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme